Przeskocz do treści

co było w 2021 roku

ZDJECIA 2021 w pdf

ZDJECIA2021 w pptx (prezentacja)

Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ NOWEGO 2022 ROKU ZARZĄD SEROCKIEJ AKADEMII SENIORA ŻYCZY WSZYSTKIM ZDROWIA, SPOKOJU, SZCZĘŚCIA W GRONIE RODZINY I PRZYJACIÓŁ. ZAPRASZAMY DO NAS WSZYSTKICH SENIORÓW Z GMINY SEROCK. WYJDŹCIE  Z PUSTKI CZTERECH ŚCIAN I SERIALI TELEWIZYJNYCH. MY PROPONUJEMY SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI, WYJAZDY DO TEATRU, WYCIECZKI, ZABAWY. CZEKAMY NA WSZYSTKICH CHĘTNYCH. ZARZĄD SEROCKIEJ AKADEMII: SŁAWEK, JAGODA, GRAŻYNA, BOŻENA, TERESA.

31 grudzień - Sylwester w LANDA w Serocku

30 grudzień - wyjazd do Teatru 6-piętro w Warszawie

20 grudzień - wyjazd na baseny termalne do Mszczonowa

 

17 grudzień - spotkanie wigilijne w LANDA w Serocku godz. 17:00

12 grudzień - Koncert "Grudniowe impresje muzyczne" godzina 18:00 CKiCZ

6 grudzień - warsztaty mikołajkowe na Kościuszki 8a

Grupa seniorów, pod okiem instruktora, wykonywała własnoręcznie drewniane choinki, stroiki i inne ozdoby świąteczne. Były prezenty od Mikołaja, wspólne rozmowy i poczęstunek.

1 grudzień - rozpoczęcie zajęć na basenie w Ośrodku Szkolenia Orange (Exploris) ul. Wyzwolenia 57

Od grudnia grupa seniorów będzie, pod okiem instruktora, ćwiczyła w basenie. Zajęcia te będą odbywały się w każdą środę w godzinach 16-17.

30 listopad - spotkanie integracyjne w "Złotym Linie" - Andrzejki

W ramach kultywowania tradycji duża grupa Seniorów wzięła udział w zabawie andrzejkowej. Była muzyka na żywo, "wiedźma" stawiająca kabały i tarota, wróżby z wosku. Była super zabawa i pyszne jedzenie. Bawiliśmy się od 18 do 23.

22 listopad - wykład z serii "Przez Kontynenty" - AMERYKA PÓŁNOCNA - KANADA

14 listopad - jednodniowa wycieczka do Warszawy

Seniorzy z wnukami/wnuczkami odwiedzili Pałac Kultury i Nauki i wzięli udział w uczcie słodkości "Chocolate Festiwal & Cacao" (Festiwal Czekolady) oraz uczcie dla oka "Festiwal Świateł w Ogrodach w Wilanowie". 

8 listopad - wykład z serii "Przez Kontynenty"  - AFRYKA

4 listopad - wyjazd do Teatru 6-Piętro

Spektakl "Miłość w Saybrook" to wyjątkowa zabawa różnymi gatunkami teatru, której głębszym celem jest opowieść o złożonej prawdzie ludzkich uczuć. Opowiadając o miłosnych problemach trzech małżeńskich par, Woody Allen z właściwą sobie błyskotliwością miesza różne konwencje, włączając komedię, absurdalną groteskę oraz kryminał, a robi to, żeby z teatralnej fikcji wydobyć trochę prawdy o naszych tęsknotach i niespełnieniach.

29 październik - sprzątanie grobów na Cmentarzu Serockim godzina 13:00

Pod hasłem "Ocalić od zapomnienia" Seroccy Seniorzy sprzątali, zapomniane przez innych, groby na cmentarzu. Złożyli również własnoręcznie zrobione wiązanki i zapalili znicze.

26 październik - debata na temat bezpieczeństwa Seniorów - 12:00 CKiCZ Serock.

Debata społeczna "Bezpieczny Senior": Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, bo i Ty możesz mieć na nie wpływ. 

25 październik - warsztaty florystyczne - godzina 18:00 ul. Kościuszki 8 a

Seniorzy z Serockiej Akademii pod okiem doświadczonych florystek  wykonali wiązanki na groby. Była to również okazja do spotkania z koleżankami i kolegami, by przy kawie, herbacie i ciastku podzielić się wspomnieniami z własnego życia.
23 październik - Dzień Seniora - spotkanie Seniorów godzina 17 ul. Wyzwolenia 57.

Dzień Seniora jest dla nas wszystkich bardzo ważnym dniem. Cieszymy się, że jesteśmy razem, w naszej Akademii, możemy spotykać się, rozmawiać i edukować. Życzymy wszystkim zdrowia ,aby każdy dzień przynosił radość i optymizm na lepsze jutro. Zachęcamy do aktywności, wyjścia z domu, do przyjaciół. Czekamy na Was na naszych wykładach i różnorodnych  zajęciach.

Zarząd Serockiej Akademii Seniora 

Sławek, Tereska, Grażynka, Bożenka, Jagoda 

12 październik - wyjazd do Teatru Powszechnego

 W ramach wykładu o ekologii spektakl „JAK OCALIĆ ŚWIAT NA MAŁEJ SCENIE”.  Oczywistym jest, że nie da się ocalić świata (na małej scenie), a mimo to cały czas frapuje pytanie: jak tego dokonać. Być może w sytuacji strachu to właśnie bezczelność daje nadzieję?  Przedstawienie w warszawskim Teatrze Powszechnym ma w sobie coś z symulacji apokalipsy. Na scenie widać barykady ze snopków makulatury, z tyłu wisi niebieska plandeka, służąca również za ekran. Jest jeszcze wersalka, krzesło, stół z keyboardem i laptopem,  i telewizor, na którym pojawiają się wizualizacje oraz zdjęcia. Zanim znajdziemy się w głównej, splecionej z trzech narracji opowieści o doświadczeniu dorastania, stawania się mężczyzną i wreszcie odpowiedzialności za własne dzieci, na scenie pojawia się Faust i mówi za szatanem z Kordiana: "Że niby czego «koniec»? Głupie słowo!
                        Koniec to nicość. W «końcu» sensu mało:
                        To tak, jak gdyby nigdy nie powstało,
                       A jednak złudne bycie krąży w kole”.

7 październik - jednodniowa wycieczka do Otwocka i Konstancina

Pierwszym punktem programu był dawny pałac Bilińskich w Otwocku Wielkim. Zbudowany na przełomie XVII i XVIII wieku, odbudowany po II Wojnie Światowej, był Domem Poprawczym dla dziewcząt, rządową rezydencją, a od 2004 roku uzyskał status oddziału Muzeum Narodowego w Warszawie. Następnie pojechaliśmy do Konstancina. Tam korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy na kijkach, głęboko oddychaliśmy w tężni oraz zażywaliśmy kąpieli leczniczych w solance. Wycieczkę zakończył smaczny obiad w Zajeździe Staropolskim oraz wspólne śpiewy w autokarze.
6 październik - rozpoczynamy gimnastykę w basenie (Hotel Pan Tadeusz)
3 październik - inauguracja roku akademickiego 2021/2022
30 wrzesień - sprzątanie lasu oraz wykład p. Leśniczego
 Grupa Seniorów z Serockiej Akademii wzięła udział w projekcie "Chrońmy Lasy - Płuca Naszej Planety". 20 osób sprzątało śmieci w Rejonie Nadleśnictwa Zegrze - Leśniczówka Wola Kiełpińska, pod bacznym okiem Leśniczego Pana Piotra. Na zakończenie był wykład o faunie i florze lasu oraz poczęstunek.
24 wrzesień - wyjazd do Teatru Narodowego w Warszawie
18 wrzesień - wyjazd do Teatru Muzycznego w Warszawie
14 wrzesień - impreza integracyjna - Ognisko-Kartoflisko
8 wrzesień - wyjazd do Teatru Komedia w Warszawie
28 sierpień - jednodniowa wycieczka na Podlasie "Miodobranie"
20-22 sierpień - Zlot Seniorów
26 czerwiec - impreza taneczna w LANDA Serock
10 czerwiec - Dzień Sportu Seniora
 8 czerwiec - Walne Zgromadzenie Członków SAS i zmiana Zarządu Akademii

Zakończyła się II kadencja władz stowarzyszenia Serocka Akademia Seniora, która trwała od 2018 roku. Podziękowania obecnemu Zarządowi przekazali burmistrz Miasta i Gminy Serock i przewodniczący Rady Miejskiej.

Skład II kadencji Zarządu SAS:

Mirosława Sujkowska – prezes zarządu

Teresa Dąbrowska – wiceprezes

Danuta Korbuszewska – skarbnik

Lidia Dąbrowska – sekretarz

Krystyna Jankowska – członek

W nowym Zarządzie zasiądą poniższe osoby:

Sławomir Jackowski - prezes zarządu

Grażyna Staniszewska - wiceprezes zarządu

Bożena Ogrodnik - sekretarz

Teresa Osińska-Łabędź - skarbnik

Jadwiga Jackowska - członek zarządu