Przeskocz do treści

aktualności

Żegnamy drogiego kolegę Tadeusza

                                      "Można odejść na zawsze, by stale być blisko"

                                                                                    Ks. Jan Twardowski

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego drogiego kolegi Tadeusza Mazura. Tadeusz pozostanie w naszej pamięci jako dobry, ciepły człowiek, pełen życzliwości dla każdej napotkanej osoby.

Pożegnamy Tadeusza na uroczystości pogrzebowej w dniu 03.11.2020r. o godz. 13.30  w Kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku.

Córkom oraz Rodzinie zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia.

                                                             Koleżanki i Koledzy z Serockiej Akademii Seniora

Zawieszenie zajęć gimnastycznych

W związku z obecną sytuacją sanitarno - epidemiczną zostają zawieszone zajęcia gimnastyczne dla seniorów. O terminie wznowienia zajęć i propozycjach innych form aktywności będziemy informować na bieżąco. 

Zarząd SAS życzy Państwu dużo zdrowia                     i odporności w tym trudnym czasie. 

Żegnamy drogiego kolegę Jana

                                                           „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

                                                                                                                Ks. Jan Twardowski

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego drogiego kolegi Jana Korbuszewskiego. Był w społeczności Serockiej Akademii Seniora przez ostatnich kilka lat swojego życia i aktywnie w niej uczestniczył.

Pożegnamy Jana na uroczystości pogrzebowej w dniu 10.10.2020r. o godz. 14.00      w Kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku.

Łącząc się w bólu i żalu z żoną Jana a naszą koleżanką Danusią oraz całą Rodziną składamy  wyrazy najszczerszego współczucia.

                                                              Koleżanki i Koledzy z Serockiej Akademii Seniora

 

Dzień Sportu dla Seniora

W dn. 10 czerwca 2020 r. na stadionie miejskim w Serocku seniorzy wzięli udział w zorganizowanym specjalnie dla nich dniu sportu dla seniora. Imprezę otworzył burmistrz MiG Serock Artur Borkowski oraz p. Marek Bąbolski Prezes Spółki SIS, która zorganizowała wydarzenie .
Zawody rozpoczęły się od gimnastyki poprowadzonej przez p. Kingę. Następnie zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych: nordic walking, tenis sportowy, ringo i warcaby. Czteroosobowe drużyny rywalizacji w konkurencjach zespołowych takich jak: rzut woreczkiem do celu, slalom z piłką, rzut do kosza oraz strzały na bramkę. Zawody zakończył mecz w dwa ognie.
W punkcie medycznym można było zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, masę ciała i poziom BMI a także skorzystać z porady dietetyczki.
W przerwach między rozgrywkami zawodnicy wzmacniali siły drożdżówkami, pyszna zupą i napojami przygotowanymi przez organizatorów.
Na zakończenie zawodów nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników, na podium stanęli zwycięzcy, którym wręczono nagrody, a wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale i dyplomy.
Było to radosne spotkanie integracyjne seniorów, w którym zdecydowaną większość stanowili nasi członkowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Zawiadomienie
o zwołaniu Walnego Zebrania Członków
Serockiej Akademii Seniora

Działając na podstawie § 12 ust. 2 i 3 statutu Serockiej Akademii Seniora zarząd stowarzyszenia zwołuje Walne Zebranie sprawozdawcze za 2019 r. i uprzejmie zaprasza wszystkich członków do wzięcia w nim udziału.

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW SEROCKIEJ AKADEMII SENIORA
odbędzie się dnia 16 czerwca (wtorek) 2020 r. o godz. 11
w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Serocku przy ul. Pułtuskiej 35
W przypadku braku qworum, zgodnie z zapisem w § 12 ust. 4 statutu, wyznacza się drugi termin Walnego Zebrania w tym samym dniu o godz. 12.

Porządek obrad:
Otwarcie Walnego Zebrania
Sprawdzenie listy obecności z uwzględnieniem udzielonych pełnomocnictw i stwierdzenie ważności Walnego Zebrania
Wybór przewodniczącego i protokolanta WZ
Przyjęcie porządku obrad
Sprawozdanie zarządu z działalności SAS w roku 2019, dyskusja
Sprawozdanie finansowe SAS za rok 2019, dyskusja
Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z kontroli działalności Stowarzyszenia, dyskusja
Złożenie wniosku przez Komisję Rewizyjną o udzielenie absolutorium zarządowi
Podjęcie uchwał o przyjęciu sprawozdań
Podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium zarządowi
Informacja zarządu o bieżącej działalności stowarzyszenia i planowanych działaniach w II półroczu 2020 r.
Składki członkowskie w 2020 r.
Wolne wnioski
Zamknięcie zebrania
Członkowie Serockiej Akademii Seniora, którzy obawiają się osobiście uczestniczyć w Walnym Zebraniu ze względu na zagrożenie koronawirusem mogą udzielić pisemnego pełnomocnictwa innemu członkowi stowarzyszenia deklarującemu fizyczną obecność na Walnym Zebraniu (z wyłączeniem członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej).
Wzór pełnomocnictwa do pobrania -  pełnomocnictwo na WZC w dn. 16.06.2020, druk można również otrzymać w recepcji Domu Kultury w Serocku przy ul. Pułtuskiej 35.
Pełnomocnictwo może zawierać wskazanie jak pełnomocnik ma głosować w konkretnych sprawach.
Pełnomocnictwo należy przekazać do zarządu najpóźniej w dniu Walnego Zebrania.

                                                                      Zarząd
Serockiej Akademii Seniora

„ Babie Lato” w Wyszkowie

Grupa wokalna „Babie Lato” została zaproszona do Wyszkowa aby swoim występem uświetnić organizowaną przez tamtejszych seniorów uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Był to debiut tej grupy poza terenem naszej gminy. Nasz zespół występował jako pierwszy przy wypełnionej po brzegi widowni Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Występ bardzo się podobał wyszkowskiej publiczności, były gromkie brawa, wspólne śpiewanie i bisy.
W dalszej części uroczystości obejrzeliśmy przygotowany przez osoby niepełnosprawne spektakl „Lustro” oraz koncert chóru męskiego przygotowany dla Pań z okazji ich święta.
Po oficjalnej uroczystości zostaliśmy zaproszeni do Domu Dziennego Pobytu „Senior” na kawę i ciasteczka. W miłej atmosferze wymienialiśmy doświadczenia dotyczące aktywności seniorów i razem śpiewaliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wieczór karnawałowy 2020

W dniu 22 lutego jak co roku dobrą zabawą przy dźwiękach muzyki oraz w miłej atmosferze spędziliśmy wieczór kończący karnawał w roku 2020r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Debiut grupy wokalnej „Babie Lato”

W dniu 29 stycznia na deskach sceny w Domu Kultury zadebiutowała nasz grupa wokalna „Babie Lato”, która wystąpiła z repertuarem znanych i lubianych piosenek. Dyrygowała i akompaniowała na akordeonie Bogumiła Segiet, na gitarze przygrywał Andrzej Nawrozidis. Występ poprzedziło przedstawienie „Ptasie Radio” w wykonaniu grupy teatralnej „Starszaki”, które przygotowała Anna Kutkowska. W przedstawieniu występowali także nasi członkowie. Oba występy wypadły bardzo dobrze i zostały przyjęte z dużym aplauzem przez licznie zgromadzoną publiczności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Obrazy krzyżykiem malowane

Wystawa „Obrazy krzyżykiem malowane” dobiegła końca dziękujemy wszystkim za obejrzenie naszych prac i za miłe słowa skierowane do koleżanek, które je tworzyły. Dla  tych, którzy nie mieli możliwości obejrzenia wystawy osobiście a chcieliby zobaczyć te piękne rękodzieła zapraszamy do obejrzenia w zakładce Galeria - 2020 katalogu zdjęć.

„Valses de Vienne - Walce Wiedeńskie”

https://images.app.goo.gl/q3nvTC2GX1bAeBrd6h 

https://images.app.goo.gl/XQGhkxbkiGPcp9Ru5

W dniu 25 stycznia członkowie Serockiej Akademii Seniora spędzili wieczór w Sali Widowiskowej Zespołu Mazowsze słuchając koncertu noworocznego najpiękniejszych utworów Johanna Straussa oraz podziwiając występ baletu.             W programie koncertu Budapeszt Strauss BALLET & ORCHESTRA można było posłuchać utworów m.in.  J. Straussa „Marsz Radeckiego”, „Zemsta nietoperza”,         „Nad pięknym modrym Dunajem”, F. Liszta „Rapsodia węgierska”, G. Rossini „Cyrulik sewilski”,  J. Remenyi „Leć moja jaskółeczki”, G. Dinicu „Słowik”, do których artyści baletowi w pięknych strojach  tańczyli. Na zakończenie koncertu były owacje na stojąco. Artyści w podziękowaniu za oklaski zagrali utwory wszystkim znane sprawiając ze cała widownia śpiewała. Tak upłynął niesamowity wieczór, który przeniósł nas do Wiednia z XIX wieku.

„Obrazy krzyżykiem malowane”

Wszystko zaczęło się podczas jednego ze spotkań Serockiej Akademii Seniora, na którym jedna z koleżanek zaprezentowała swoje rękodzieła w postaci haftowanych obrazów. Basia Taperek z wielką pasją opowiadała o metodzie haftowania krzyżykami. Podziwiając jej zdolności na zaprezentowanych pracach zachęciła koleżanki do własnoręcznego tworzenia obrazów.

Serockie hafciarki tworząc swoje rękodzieła w zaciszu domowym postanowiły podzielić się z Państwem swoją pasją. Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Obrazy krzyżykiem malowane” w serockie ratuszu w dniach od 20 stycznia do 2 lutego 2020 roku.

 

Przedświąteczna wizyta w Domu Seniora Barka

W dniu 16 grudnia 2019 r. przedstawiciele Serockiej Akademii Seniora wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej w Serocku złożyli przedświąteczną wizytę w Domu Seniora „Barka”. Przekazali życzenia, wspólnie śpiewali kolędy i dzielili się radością z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Św. Mikołaj, Śnieżynka i Aniołki rozdali drobne upominki i słodkości. W wyjątkowym gronie spędziliśmy niezwykle wzruszające chwile.

 

Mikołajki 2019

Jak co roku członkowie Serockiej Akademii Seniora spotkali się na wieczorze mikołajkowym w dniu 12 grudnia. Spotkanie rozpoczęło się koncertem kolęd             w wykonaniu grupy wokalnej SAS. Następnie Zarząd złożył życzenia świąteczne.          i noworoczne wszystkim członkom. W tym roku niespodzianką była wizyta św. Mikołaja, któremu towarzyszyła Śnieżynka. Przeprowadzili oni egzamin studentom SAS zadając różne pytania. Na szczęście wszyscy pytani, czasami przy podpowiedziach kolegów, zdali pomyślnie egzamin i otrzymali nagrody, dzięki czemu honor Akademii został uratowany. Po tym egzaminie mogliśmy już bez stresu degustować tradycyjnie wigilijne potrawy i śpiewać kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Andrzejki 2019

Jak co roku seniorzy z Serockiej Akademii Seniora oraz ich sympatycy bawili się razem na wieczorze andrzejkowym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Warsztaty międzypokoleniowe

W Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Serocku odbyły się warsztaty międzypokoleniowe, na których przygotowywano ozdoby związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci i młodzież z grupy wolontariackiej oraz seniorki z Serockiej Akademii Seniora malowali i przyozdabiali gipsowe choinki, szopki i inne ozdoby - symbole nadchodzących świąt. Wspólnej pracy towarzyszyły dźwięki pastorałek i miła przedświąteczna atmosfera. Wykonane prace będą sprzedawane na kiermaszu przedświątecznym a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Warsztaty psychoedukacyjne

W dniu 23 listopada br. odbyły się warsztaty integracyjnych dla seniorów z elementami psychoedukacji i treningiem funkcji poznawczych zorganizowane przez fundację Psyche i Poradnię Zdrowia Psychicznego EDUCATIO z Chotomowa.
Uczestnicy warsztatów nabyli wiedzę o postępujących wraz z wiekiem zmianach w mózgu, zostały one wyjaśnione w sposób przystępny w krótkim filmiku. Seniorzy wykonali także szereg różnych ćwiczeń aktywizujących pamięć i funkcje poznawcze mózgu. Wszyscy otrzymali broszury, materiały edukacyjne i zestawy ćwiczeń do wykorzystania w domu.
Poruszane tematy dostarczyły uczestnikom warsztatów nie tylko wiedzy o zachodzących wraz z wiekiem zmianach w mózgu oraz o chorobach otępiennych, ale przede wszystkim uświadomiły seniorom, że poprzez zdrowy i aktywny styl życia zmogą mieć wpływ na opóźnienie starzenia się mózgu. W profilaktyce tych zmian ważna jest nie tylko aktywność fizyczna ale też intelektualna i społeczna.

Russian National Ballet KOSTROMA

W dniu 24 listopada członkowie SAS spędzili wieczór w Sali Widowiskowej Zespołu Mazowsze podziwiając występ jednego z najlepszych zespołów świata RUSSIAN NATIONAL BALLET KOSTROMA kierowany przez wielkich artystów światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshjina. Przy pomocy różnych technik scenicznych 50 wybitnych artystów przeniosło nas w inny świat, pełen barw i bogactwa dźwięków, prezentując  elementy baletu klasycznego jak i tańca współczesnego. Niezwykła podróż w czasie, pokazująca bogatą historię Rosji, zarówno liryczną i nostalgiczną jak i bardzo ekspresyjną. To był niezapomniany wieczór.

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach integracyjnych

 

Wycieczka do Łodzi i Uniejowa

W dniach 8 i 9 listopada byliśmy na wycieczce w Łodzi i w Uniejowie.
W Łodzi obejrzeliśmy pozostałości zespołu fabryk włókienniczych należących kiedyś do Scheiblera wraz z tzw. famułami - mieszkaniami dla robotników. W Muzeum Etnograficznym podziwialiśmy ręcznie wykonane, piękne stroje z regionu łódzkiego. Byliśmy też w Muzeum Tradycji Niepodległościowych mieszczącym się w budynku dawnego więzienia, w którym przez krótki czas osadzony był J. Piłsudski.
Wieczór spędziliśmy w Teatrze Muzycznym w Łodzi na wspaniałym koncercie – rewii największych przebojów z repertuaru tego teatru. Był to cudowny czas spędzony w świecie opery, operetki, ze znanymi ariami i przebojami muzycznymi z najlepszych przedstawień w wykonaniu wspaniałych artystów tego teatru.
Następny dzień - to relaks w zespole basenów termalnych w Uniejowie. Kąpiel w gorącej, leczniczej solance była prawdziwą przyjemnością i korzystnie wpłynęła na samopoczucie wycieczkowiczów. Powróciliśmy do Serocka pełni artystycznych wrażeń i zrelaksowani.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wyjazd do Kozłówki

W dniu 10.10.2019r. odbył się wyjazd do Kozłówki. Kozłówka to wieś położona w północnej części województwa lubelskiego gdzie znajduje się zespół pałacowo-parkowy Zamoyskich oraz Kozłowiecki Park Krajobrazowy. Zwiedziliśmy piękny pałac Zamoyskich, dziedziniec, powozownię, kaplicę, park. Na zakończenie pobytu w Kozłówce zjedliśmy smaczny obiad w pobliskiej restauracji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wyjazd do teatru Buffo

W dniu 07.10.2019r. seroccy seniorzy spędzili miło wieczór w teatrze Buffo na „Wieczorze Latynowskim”.

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

Dnia 2 października uroczystym „Gaudeamus” rozpoczęliśmy rok akademicki 2019/2020.
W uroczystości wzięli udział seniorzy oraz zaproszeni goście z Burmistrzem Miasta i Gminy Serock p. Arturem Borkowskim na czele.
Zebranych powitała prezes Akademii Mirosława Sujkowska. W dalszej części wystąpienia prezes poinformowała, że liczba członków przekroczyła 110 osób, a oferta jest coraz bogatsza.
Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Artur Borkowski w swym wystąpieniu mówił o dużej aktywności serockich seniorów i przekazał słuchaczom Akademii życzenia z okazji kolejnego roku działalności. Były również ciepłe słowa i życzenia od innych zaproszonych gości.
Kolejnym punktem programu był wykład Jadwigi Łubek zatytułowany „Jerzy Szaniawski - pisarz z Zegrzynka”.
Uroczystość uświetnił występ grupy seniorów z Wyszkowa, kierowanej przez p. Dorotę Wojtkowską. Podziw i wzruszenie wzbudziła przepiękna recytacja wiersza A. Mickiewicza „Reduta Ordona”.
Zabawna inscenizacja znanego wiersza J. Tuwima „Rzepka” rozbawiła serockich seniorów wywołując salwy śmiechu na widowni. Prezentację artystyczną gości zakończył występ zespołu „Nadbużanie”, który wykonał kilka znanych piosenek porywając słuchaczy do wspólnego śpiewu.
Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Z wnukiem niedziela bez komputera

W niedzielę  29.09.2019r. seniorzy (dziadek, babcia) wraz z wnukami spędzili miło czas wzmacniając więzi międzypokoleniowe i rodzinne. Razem z wnukami zwiedzaliśmy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach gdzie można było zobaczyć zabytkowe pojazdy, jak również sporą kolekcję rekwizytów oraz eksponaty związane z lotnictwem i militariami. Po zwiedzaniu wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie "Kalejdoskop barw Polski" w wykonaniu Zespołu Mazowsze. W programie koncertu obejrzeliśmy najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, tańce narodowe jak polonez, krakowiak, mazur, oberek czy kujawiak, usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki oraz podziwialiśmy przepiękne stroje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Cały wyjazd był zorganizowany w ramach realizacji zadania publicznego zatytułowane Z wnukiem niedziela bez komputera.  Ruralizacja tego zadania była współfinansowana ze środków Powiatu Legionowskiego.

Harmonogram zajęć w roku akademickim 2019/2020 

Semestr I obejmuje okres 01.10.2019 - 07.02.2020

Semestr II obejmuje okres 24.02.2020 - 19.06.2020

Przerwy w zajęciach:

23.12.2019 - 02.01.2020 - bożonarodzeniowa przerwa świąteczna

10.02.2020 - 21.02.2020 - ferie zimowe

18.04.2019 - 23.04.2019 - wielkanocna przerwa świąteczna

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 odbędzie się w dniu  2 października 2019 r. o godz. 14 w Sali Widowiskowej CKiCz w Serocku przy ul. Pułtuskiej 35.

Plan wykładów

na I semestr roku akademickiego 2019/2020

 

Lp. Data Temat Wykładowca
1. 02.10.2019 Jerzy Szaniawski – pisarz z Zegrzynka.

Wykład inauguracyjny

Jadwiga Łubek
2. 15.10.2019 Walki na Ziemi Serockiej we wrześniu 1939 r. dr Mirosław Pakuła
3. 29.10.2019

 

Nekropolie powiatu legionowskiego

 

dr Artur Bojarski
4. 12.11.2019 Działalność zorganizowanych grup przestępczych a służby specjalne

 

Płk Andrzej Sąsiadek
4. 26.11.2019 Dzisiaj należy do mnie

czyli dlaczego już nie muszę

Agnieszka Dydycz
5. 10.12.2019 „Kręć się kręć wrzeciono”

- prezentacja najpiękniejszych utworów Stanisława Moniuszki

Lucyna Dąbrowska
6. 07.01.2020 Wieczór kolęd i pastorałek Grupa wokalna SAS
7. 21.01.2020 Walory smakowe i zdrowotne ziemniaka

 

Prof. Kazimiera Zgórska
8. 04.02.2020 Norymberga - czerwone piwo w ciemnych piwnicach podróżnik

Andrzej Pasławski

Wykłady mają charakter otwarty, może w nich uczestniczyć każdy zainteresowany tematyką wykładu. Szczególnie serdecznie zapraszamy seniorów z innych organizacji oraz nie zrzeszonych.

Wykłady odbywają się w powyższych terminach o godz. 18:00 w Klubie Aktywności Społecznej w Serocku ul. Kościuszki 8a.  .

Zarząd Serockiej Akademii Seniora zastrzega możliwość zmiany tematyki i terminów wykładów.

O wszelkich zmianach słuchacze zostaną wcześniej poinformowani.

Plan wykładów na następny semestr zostanie ustalony przed rozpoczęciem II semestru.

Zajęcia fakultatywne 

W semestrze zimowym prowadzone są następujące zajęcia fakultatywne do wyboru przez słuchaczy.

Gimnastyka dla seniorów

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu po jednej godzinie w poniedziałki, środy i piątki w 2 grupach:

I grupa godz. 8.00 – 9.00

II grupa godz. 10.00 – 11.00

Zajęcia prowadzi p. Kinga Frąckiewicz.

Miejsce zajęć: Sala Widowiskowa CKiCz w Serocku ul. Pułtuska 35.

Opłata wynosi 120 zł za semestr.

Język angielski

Nauka języka angielskiego jest prowadzona w wymiarze 2 godz. lekcyjnych tygodniowo  w czwartki w godz.  9 - 10.30.

Zajęcia prowadzi p. Paulina Maciejewicz – Niedzielska.

Miejsce zajęć: Klub Aktywności Społecznej w Serocku ul. Kościuszki 8a.

Odpłatność  zł za semestr (przy grupie 10 osobowej). Jeżeli będzie mniej osób opłata będzie podwyższona do  zł.

 Warsztaty wokalne  

Spotkania grupy wokalnej odbywają się w co drugi wtorek o godz. 18.

Zajęcia prowadzi Bogumiła Segiet .

Miejsce zajęć: Klub Aktywności Społecznej w Serocku ul. Kościuszki 8a.

Terminy spotkań do końca roku kalendarzowego:

8 października

22 października

5 listopada

19 listopada

3 grudnia

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które kochają śpiewać i są obdarzeni dobrymi głosami.  Warsztaty wokalne są nieodpłatne.

Sekcja rękodzielniczo - plastyczna

Różne techniki rękodzieła, haft krzyżykowy, szydełkowanie itp., nauka, wymiana doświadczeń.

Spotkania sekcji w Klubie Aktywności Społecznej w Serocku. Terminy spotkań ustalane wg doraźnych potrzeb.

W listopadzie 2019 w Serockim Ratuszu będzie wystawa obrazów wykonanych haftem krzyżykowym  przez nasze seniorki.

Sekcja gier planszowych

Gry planszowe są doskonałą gimnastyką dla umysłu, rozwijają logiczne myślenie, uczą przewidywania, są świetną kształcącą zabawą. Spotkania miłośników gier planszowych odbywać się będą w piątki w godz. 15-18.

Miejsce zajęć: Klub Aktywności Społecznej w Serocku ul. Kościuszki 8a

Wyjazdy: wycieczki, teatry, muzea i inne wydarzenia 

W semestrze zimowym planujemy:

Wyjazdy edukacyjne i wycieczki:

 • 29 września 2019 „Z wnukiem niedziela bez komputera” wyjazd z dziećmi do Otrębusów do Muzeum Motoryzacji oraz na przedstawienie „Kalejdoskop Barw Polski”. Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Legionowskiego.  
 • 10 października 2019 r. wycieczka do Kozłówki (zespół pałacowo - parkowy rodu Zamojskich)
 • maj 2020 wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Teatry

 • 07 października 2019 Teatr Buffo przedstawienie „ Wieczór latynowski”
 • 24 listopada 2019 Sala Widowiskowa w Otrębusach „Russian National Ballet KOSTROMA”

O innych wyjazdach w bieżącym semestrze oraz w I półroczu 2020 r., ich terminach i odpłatnościach słuchacze będą informowani na bieżąco.

Spotkania integracyjne i okolicznościowe 

30 listopada 2019 r. „bal andrzejkowy” w Landzie w Serocku. Szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.

13 - 14 grudnia 2019 mikołajki - miejsce spotkania zostanie ustalone w terminie późniejszym

Zasady uczestniczenia w zajęciach Serockiej Akademii Seniora

 1. Członkiem Serockiej Akademii Seniora może zostać każdy osoba, która akceptuje statut stowarzyszenia, wypełni i złoży deklarację członkowską oraz zapłaci jednorazowe wpisowe w wysokości 20 zł oraz będzie opłacać składki członkowskie w wysokości 50 zł za pół roku.
 2. Członek stowarzyszenia ma prawo uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych i prowadzonych przez stowarzyszenie. Udział w wykładach oraz niektórych zajęciach są nieodpłatne.
 3. Uczestnictwo w innych zajęciach fakultatywnych, organizowanych wyjazdach i spotkaniach integracyjnych jest odpłatne. Opłaty są ustalone przez zarząd. Wysokość opłat zależy od kwoty uzyskanego dofinansowania na określone zadanie z budżetu Miasta i Gminy Serock oraz sytuacji finansowej stowarzyszenia.
 4. Składki członkowskie oraz opłaty za zajęcia oraz inne organizowane wydarzenia (wycieczki, teatry, imprezy) są przyjmowane przez skarbnika przed wykładami, można też wpłacać bezpośrednio na rachunek bankowy Serockiej Akademii Seniora:

Bank Spółdzielczy w Legionowie

nr 19 8013 0006 2007 0018 9284 0001

Przy dokonywaniu wpłat należy podać imię i nazwisko za kogo jest opłata oraz czego ona dotyczy.

Terminy opłacania składek członkowskich i opłat za wybrane zajęcia są następujące:

      za II półrocze 2019  – do 30 października 2019 r.

      za I półrocze 2020 – do 28 lutego 2020 r.

 1. Opłaty za zajęcia obowiązują wszystkich słuchaczy. Nieobecność na zajęciach nie powoduje obniżenia opłaty. Nie przewiduje się żadnych ulg, zwolnień i zwrotów.
 2. W przypadku ograniczonej liczby miejsc na zajęciach, wyjazdach i spotkaniach decyduje kolejność zgłoszeń. W miarę wolnych miejsc w zajęciach może uczestniczyć osoba nie będąca członkiem Serockiej Akademii Seniora.
 3. Dla osób nie będących członkami stowarzyszenia zarząd może ustalić wyższą odpłatność w wysokości wynikającej z rzeczywistych kosztów zajęć, organizowanych wyjazdów i imprez. 

W naszej Akademii każdy znajdzie coś dla siebie, wzbogaci swoją wiedzę, ciekawie spędzi wolny czas, poprawi sprawność  fizyczną, nawiąże nowe przyjaźnie.

Życzymy wszystkim słuchaczom satysfakcji z udziału w zajęciach oraz radości z bycia w społeczności Serockiej Akademii Seniora.

                                                                               Zarząd

Serockiej Akademii Seniora

Wycieczka na Węgry
W dniach 07-11.09.2019r. odbył się wyjazd na wycieczkę Balaton Budapeszt Zakole Dunaju. Zwiedziliśmy dużo ciekawych i pięknych miejsc tj. Veszprem jedno z najstarszych węgierskich miast, Tihany miasteczko położone na półwyspie, na północnym brzegu największego jeziora Balaton, stolicę Węgier Budapeszt gdzie m.in. zwiedzaliśmy Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką i kościołem Macieja, Zamek Królewski, Wzgórze Gallerta z przepiękną panoramą miasta, Bazylikę Św. Stefana, Parlament,  Szentender jedno z najbardziej malowniczych naddunajskich miasteczek, Wyszechrad dawną rezydencję królewską z przepięknym widokiem na Zakole Dunaju. Podczas wyjazdu uczestniczyliśmy w rejsach statkiem po Balatonie oraz Dunaju.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Miodobranie w Myszyńcu
W dniu 25.08.2019r. jak co roku odbył się wyjazd do Myszyńca oraz miejscowości Wykrot na Miodobranie.
Z wnukiem niedziela bez komputera
SAS realizuje zadanie publiczne zatytułowane Z wnukiem niedziela bez komputera, którego celem jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowych i rodzinnych oraz ukazywanie młodym bogactwa i piękna polskiej kultury i dziedzictwa materialnego. Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Legionowskiego.
W ramach tego zadania seniorzy (dziadek, babcia) wraz z wnukiem w wieku lat 9 -15 pojadą autokarem do Otrębusów, gdzie zwiedzą Muzeum Motoryzacji i obejrzą przedstawienie "Kalejdoskop barw Polski" w wykonaniu Zespołu Mazowsze. Przewidziano również posiłek. Odpłatność za udział w projekcie wynosi 20 zł od osoby. Dzieci uczestniczą w zadaniu za zgodą rodziców. Warunkiem udziału w projekcie jest zgłoszenie i wypełnienie odpowiednich dokumentów. Można to uczynić w dniach 4 i 11 września podczas dyżuru w godz. 12-14 w Klubie Aktywności Społecznej w Serocku przy ul. Kościuszki 8a.
Szczegółowe informacje pod nr tel. 504 128  229.

Doskonalimy kompetencje komputerowe

W dniach 8 i 9 lipca 2019 r. grupa seniorów uczestniczyła w projekcie „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego” współfinansowanym przez Unię Europejską. Szkoliliśmy się w module „Moje finanse i transakcje w sieci”. Dowiedzieliśmy się jak zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować bilet itp. Szczególnie cenne były informacje o bezpieczeństwie w sieci. Na zakończenie każdy uczestnik szkolenia założył profil zaufany tj. podpis elektroniczny pozwalający na korzystanie z usług e-administracji bez wychodzenia z domu.

Grill integracyjny

W dniu 05.07.2019r. odbyła się w restauracji Landa w Serocku grill integracyjny na zakończenie roku akademickiego 2018/2019.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

Wizyta w pasiece w Chotomowie

W dniu 2 lipca 2019 r. byliśmy w pasiece w Chotomowie. Zaprosiło nas Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa realizujące projekt „Chrońmy nasze pszczoły”. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o życiu pszczół i ich znaczeniu dla środowiska. Organizatorzy opowiedzieli o produktach pszczelich i ich właściwościach zdrowotnych. Najodważniejsi seniorzy, ubrani w specjalne kapelusze, udali się do otwartego ula z wizytą do rodziny pszczelej. Dowiedzieliśmy się jak ważna dla pszczół jest uprawa roślin miododajnych. Otrzymaliśmy pakieciki takich roślin z zachętą do posiania ich w swoich ogródkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

Malbork - Frombork

W dniach 26-27 czerwca seroccy seniorzy uczestniczyli w wycieczce do Malborku          i Fromborku. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Zamkowe w Malborku. Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem trwało 3,5 godziny, podczas którego poznaliśmy historię Zamku oraz obejrzeliśmy cenne zbiory muzeum m.in. unikatowy w skali światowej zbiór artystycznych wyrobów z bursztynu.

Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu Fromborka gdzie Mikołaj Kopernik opracował swoje dzieło "O obrotach sfer niebieskich", które odmieniło dotychczasowe pojęcie o wszechświecie.  Podziwialiśmy zabytki tego miasta Bazylikę  Archikatedralną, Wieżę Radziejowską (dawną dzwonnicę), w której znajduje się wahadło Foucaulta, Wieżę Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika (dawny pałac biskupi), Zespół poszpitalny św. Ducha i kaplica św. Anny - Muzeum Historii Medycznej, najstarszą w Polsce Wieżę Wodną. Pogoda dopisała, humory również.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. 

Dzierżoniowscy seniorzy w Serocku

W dniach 7-9 czerwca gościliśmy w Serocku kilkuosobową grupę seniorów z Dzierżoniowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W pierwszym dniu wizyty goście spotkali się z aktywem Serockiej Akademii Seniora w Klubie Aktywności Społecznej. Rozmawialiśmy o działalności obu organizacji, wymienialiśmy doświadczenia oraz śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary.
Następnego dnia goście zwiedzali Serock. Przewodniczka B. Żaczkiewicz opowiedziała o historii miasta i oprowadziła po najważniejszych miejscach związanych z dziejami Serocka. Zwiedzanie zakończyło się w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich, goście obejrzeli ekspozycję i film o Serocku. Wieczorem seniorzy z Dzierżoniowa brali udział w Święcie Kwitnącej Jabłoni w Dębem, zostali tam serdecznie przyjęci i ugoszczeni przez sołtysa p. Wiesława Winnickiego. Wysłuchali też pięknego koncertu w wykonaniu W. Bardowskiego i M. Tunkiewicz.
Upalne przedpołudnie ostatniego dnia wizyty goście spędzili na serockiej plaży. Na zakończenie wizyty dzierżoniowscy seniorzy udali się do Zegrzanka na „spotkanie w domu Jerzego Szaniawskiego”. Spotkanie było nietypowej scenerii na ruinach spalonego dworku pisarza, czytaniu tekstów samotnika z Zegrzanka towarzyszyły postacie z dramatów Szaniawskiego. Atrakcją dla naszych gości był udział w tym wydarzeniu aktora Artura Żmijewskiego, którego seniorzy prosili o fotki i autografy.

Ciechocinek

W dniu 6 czerwca 2019r. seroccy seniorzy uczestniczyli w wycieczce do Ciechocinka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wykład

W dniu 30 maja 2019r. odbył się wykład z Panią Agnieszką Dydycz nt. "Marzenia z terminem ważności".

Sportowa majówka w Nasielsku

W dn. 28 maja braliśmy udział w sportowej majówce w Nasielsku zorganizowanej przez Fundację „Bądźmy Razem” oraz Nasielski Uniwersytet Trzeciego Wieku.
W majówce uczestniczyli też seniorzy z Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Po powitaniu i gimnastyce na rozgrzewkę rozegrane zostały mecze piłkarskie „w dwa ognie”. w których reprezentacja Serocka zdobyła pierwsze miejsce.
W konkurencjach indywidualnych medalowe miejsca wywalczyli: Elżbieta Wilczyńska, Stanisław Kopacz, Lucyna Sokołowska oraz Sławomir Jackowski.
Na zakończenie zawodów Burmistrz Nasielska wraz z prezes Fundacji „Bądźmy razem” podziękowali wszystkim seniorom biorącym udział w zawodach i pogratulowali zwycięzcom wręczając puchary, medale i drobne upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Dni Serocka

W dniu 25 maja 2019r. uczestniczyliśmy w korowodzie z okazji święta Patrona Serocka. Jak zawsze seniorzy dopisali. Razem ze społecznością naszej gminy szliśmy w barwnym korowodzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wycieczka na Dolny Śląsk

W dniach 20 - 23 maja seroccy seniorzy byli na wycieczce na Dolnym Śląsku. Wyjazd został tak zorganizowany żeby seniorzy mogli poznać nie tylko najpiękniejsze miejsca i zabytki tej ziemi ale aby mogli też spotkać się z seniorami z Dzierżoniowa.

Zwiedzanie rozpoczęło się od Wrocławia, gdzie podziwialiśmy piękna starówkę oraz kościoły i inne obiekty świadczące o bogatej historii tego miasta. Obejrzeliśmy również Panoramę Racławicką, słynny obraz Styki i Kossaka, który wywarł na zwiedzających ogromne wrażenie.
W Świdnicy zwiedziliśmy rynek bazylikę katedralną oraz unikatowy ewangelicki Kościół Pokoju wpisany na listę zabytków UNESCO. Podziwialiśmy wspaniały zamek w Książu z przepięknymi ogrodami tarasowymi. Na naszej trasie nie zabrakło też „europejskiej perły baroku” – sanktuarium w Krzeszowie z mauzoleum Piastów Śląskich. Podziwialiśmy również monumentalny kościół w Strzegomiu oraz kruche cudeńka w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Nasze spotkanie z zaprzyjaźnionymi seniorami z Dzierżoniowa rozpoczęliśmy od arboretum w Wojsławicach, słynnego z bogatej kolekcji różaneczników i azalii, które podziwialiśmy w porze kwitnienia. W Dzierżoniowie pięknym śpiewem powitał nas zespół „Dzierżoniowskie wrzosy” działający przy oddziale PZREiI. Gospodarze zaprosili nas na wspólnego grilla, na którym miło spędziliśmy czas - rozstawaliśmy się żałując że nie możemy zostać dłużej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wykład

W dniu 14 maja odbył się wykład podróżniczy Pani Jadwigi Łubek "Moje wędrówki po Gruzji".

Spotkanie integracyjne w Zegrzu

W dniu 10 maja odbyło się spotkanie integracyjne Serockiej Akademii Seniora. Tym razem z inicjatywy liderki zegrzyńskich seniorów Bożenny Zalewskiej zostało ono zorganizowane w pięknej sali dawnego Kasyna w Zegrzu. W spotkaniu oprócz członków SAS udział wzięła liczna grupa seniorów z Zegrza.
Seniorzy zostali powitani przez organizatorów oraz przewodniczącego Rady Seniorów Piotra Kowalczyka, który poinformował zebranych o działalności Rady.
Spotkanie urozmaicił występ grupy wokalnej seniorów. Grupa powstała niedawno        i był to jej debiut. Występ rozpoczął się od zaśpiewania hymnu serockich seniorów       a potem śpiewane były znane i lubiane piosenki. Dopełnieniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez seniorki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

PROGRAM
SEROCKIEJ AKADEMII SENIORA

Maj i czerwiec 2019 

7 maja godz. 18 warsztaty wokalne. Prowadzi Bogusława Segiet.

10 maja godz. 18 spotkanie integracyjne w Zegrzu

14 maja godz. 18 wykład podróżniczy Jadwigi Łubek „Moje wędrówki po Gruzji”

20-23 maja wycieczka na Dolny Śląsk z wizytą u seniorów w Dzierżoniowie.           Wyjazd z Serocka w poniedziałek 20 maja godz. 6.15 z ul. Nasielskiej

25 maja korowód z okazji święta patrona Serocka. Zbiórka o godz. 15.30 na stadionie miejskim w Serocku.

28 maja godz. 11 sportowa majówka w Nasielsku. Zaproszenie z Nasielskiego UTW.

30 maja godz. 18 wykład Agnieszki Dydycz „Marzenia z terminem ważności ”

4 czerwca godz. 18 warsztaty wokalne. Prowadzi Bogusława Segiet

6 czerwca wycieczka do Ciechocinka. Wyjazd z Serocka godz. 7

8 czerwca „Święto Kwitnącej Jabłoni” w Dębem. Zapraszamy do uczestnictwa – będziemy razem z delegacją seniorów z Dzierżoniowskiego UTW

10 czerwca godz. 18 wykład dietetyk Małgorzaty Mańko „Zdrowe odżywianie – zasady ogólne”

18 czerwca godz. 18 warsztaty wokalne. Prowadzi Bogusława Segiet

26 - 27 czerwca wycieczka do Malborka i Fromborka. Wyjazd z Serocka godz. 6.30

5 lipca godz. 18 grill z tańcami na zakończenie roku akademickiego w ogrodzie restauracji Landa w Serocku

Serdecznie zapraszamy
Zarząd SAS

Działania częściowo dofinansowane z dotacji UMiG Serock

Spotkanie integracyjne

W piątek 10 maja o godz. 18 odbędzie się spotkanie integracyjne członków SAS przy herbacie i ciasteczku.
Z inicjatywy kol. Bożenny Zalewskiej oraz seniorów z Zegrza spotkanie będzie w Kasynie w Zegrzu.
Serdecznie zapraszamy
Zarząd SAS

Wycieczka

Zapraszamy na wycieczkę do Ciechocinka w dniu 6 czerwca 2019r. (czwartek). Koszt wycieczki dla członków SAS 45 zł. Pierwszeństwo mają członkowie, jeśli będą wolne miejsca zapraszamy również osoby spoza stowarzyszenia, które płacą 85 zł (pełen koszt).
Zapisy u Basi Jankowskiej tel. 519 653 543,                                                                       wpłaty na rachunek SAS 19 8013 0006 2007 0018 9284 0001 lub gotówką.
Program
- wyjazd z Serocka godz. 7,
- zwiedzanie kurortu meleksami z przewodnikiem
- obiad
- po obiedzie dla chętnych potańcówka lub spacer po mieście
- powrót do Serocka w godz. wieczornych
Serdecznie zapraszamy
Zarząd SAS

KOŁOBRZEG 2019

W dniach 31.03-12.04.2019r. grupa Seniorów z Serocka odpoczywała w Sanatorium Uzdrowiskowym w Kołobrzegu.

Zawiadomienie

o zwołaniu Walnego Zebrania Członków

Serockiej Akademii Seniora

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW SEROCKIEJ AKADEMII SENIORA

odbędzie się dnia

28 marca (czwartek) 2019 r. o godz. 10

w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Serocku przy ul. Pułtuskiej 35

Porządek obrad:

 1. Otwarcie Walnego Zebrania
 2. Sprawdzenie listy obecności i stwierdzenie ważności Walnego Zebrania.
 3. Wybór przewodniczącego i protokolanta
 4. Przyjęcie porządku obrad
 5. Sprawozdanie zarządu z działalności w roku 2018, dyskusja
 6. Sprawozdanie finansowe za rok 2018, dyskusja
 7. Zapoznanie członków Stowarzyszenia z protokółami kontroli działalności stowarzyszenia przez Komisję Rewizyjną, dyskusja
 8. Złożenie wniosku przez komisję Rewizyjną o udzielenie absolutorium zarządowi
 9. Podjęcie uchwał o przyjęciu sprawozdań
 10. Podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium zarządowi
 11. Przedstawienie planu działalności na rok 2019, dyskusja oraz podjęcie uchwały o przyjęciu planu
 12. Wolne wnioski
 13. Zamknięcie zebrania

                                                                                                    Zarząd

                                                                                   Serockiej Akademii Seniora

Bal karnawałowy 

Zgodnie z tradycją w tłusty czwartek 28 lutego bawiliśmy się na balu karnawałowym w restauracji „Landa” w Serocku. Zabawa była udana o czym możecie się Państwo przekonać oglądając zamieszczone zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wycieczki 

Zaplanowane zostały następujące wycieczki:

 1. Wycieczka na Dolny Śląsk z wizytą u seniorów w Dzierżoniowie - 4 dni w terminie 20 -23 maja
 2. Wycieczka do Malborka i Fromborka - 2 dni w terminie 26 – 27 czerwca
 3. Wycieczka na 40 Miodobranie Kurpiowskie w Myszyńcu - 1 dzień w niedzielę 26 sierpnia
 4. Wycieczka na Węgry „Balaton, Budapeszt, Zakole Dunaju” - 5 dni w terminie 7- 11 września
"WESELE" Stanisława Wyspiańskiego
W dniu 17.02.2019r. odbył się wyjazd do Teatru Polskiego na sztukę "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.
Seniorzy kochają teatr
Wyjazdy do teatrów cieszą się ogromnym powodzeniem wśród seniorów. 12 stycznia 80 osobowa grupa seniorów z Serocka obejrzała musical „Polita” w teatrze Buffo. Jest to piękne widowisko muzyczne zrealizowane przez Janusza Józefowicza oparte na biografii jednej z największych gwiazd światowego kina Poli Negri. W roli Poli Negri podziwialiśmy Nataszę Urbańską. Widowisko zostało zrealizowane w technologii 3 D pozwalającej na łączenie wirtualnej dekoracji z rzeczywistymi rekwizytami, co daje niesamowite efekty.
W najbliższym czasie obejrzymy 2 przedstawienia w Teatrze Polskim. 17 lutego jedziemy na „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego a 21 marca obejrzymy komedię autorstwa Julian Tuwima „Żołnierz królowej Madagaskaru” ze Zbigniewem Zamachowskim w głównej roli.
Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z UMiG Serock w ramach realizowanego przez SAS zadania publicznego nasi członkowie nie ponoszą kosztów dojazdu a także w niewielkiej części są dofinansowane bilety na niektóre spektakle.

Serocka Akademia Seniora

Realizujemy zadanie publiczne

Po pozytywnym przejściu procedury konkursowej nasze stowarzyszenie otrzymało z UMiG Serock dofinansowanie na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie aktywności fizycznej seniorów poprzez prowadzenie działalności kulturalnej, edukacyjnej, integracyjnej ora popularyzację zdrowego stylu życia”.
W ramach tych środków zostaną częściowo dofinansowane: wykłady, gimnastyka, zajęcia wokalne, wyjazdy do teatrów oraz wyjazdy edukacyjne i wycieczki a także współpraca z seniorami z miasta partnerskiego Dzierżoniów.

Zapraszamy na wyjazd do teatru
W najbliższych miesiącach organizujemy 2 wyjazdy do Teatru Polskiego w Warszawie na następujące spektakle:
1) 17 lutego 2019r. (niedziela) na sztukę St. Wyspiańskiego "Wesele", barwny spektakl w reżyserii K. Jasińskiego, występują m.in. A. Seweryn, J. Trzepiecińska.
2) 21 marca 2019r. (czwartek) komedia "Żołnierze królowej Madagaskaru autorstwa J. Tuwima, występuję m.in. Z. Zamachowski.
Zapisy u koleżanki Basi Jankowskiej.
Wykład
W dniu 08.01.2019r. odbył się wykład z Panią Jadwigą Łubek na temat "Karaiby - egzotyka i piękno.
Mikołajki 2018
W dniu 144 grudnia nasi Członkowie licznie przybyli na wieczór mikołajkowy. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń świątecznych i noworocznych przekazanych przez Zarząd Członkom SAS i ich rodzinom. Zgodnie z tradycją śpiewaliśmy kolędy przy gitarowym akompaniamencie kolegi Andrzeja Nawrozidisa. Degustowaliśmy tradycyjne potrawy, panował miły przedświąteczny nastrój. Nie zapomniał o nas Św. Mikołaj, który przybył do seniorów wręczając drobne upominki.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Andrzejki 2018
W dniu 30.09.2018r. bawiliśmy się na "Andrzejkach".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
Wykład 
W dniu 20.11.2018r. odbyła się wykład z Panią Barbarą Karasiewicz na temat ceramiki artystycznej.
                                           
Operetka "Księżniczka Czardasza"
W dniu 17.11.2018r. odbył się wyjazd do Teatru PALLADIUM na operetkę "Księżniczka Czardasza".
Wykład
W dniu 13.11.2018r. odbył się wykład z psycholog Panią Patrycją Wosik-Wesołowską na temat "Stres - sposoby radzenia sobie ze stresem".
 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Nasi seniorzy brali aktywny udział w listopadowych uroczystościach z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dużą radością było świętowanie tej rocznicy razem z młodym pokoleniem. W uroczystym koncercie "Nasza Niepodległa" w dniu 9 listopada w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Serocku występowali również słuchacze Serockiej Akademii Seniora śpiewając razem z wnukami pieśni patriotyczne. Przedstawiciel seniorów Pan Henryk Osiński powiedział, napisany przez córkę, wiersz nawiązujący do historii Serocka i postaw patriotycznych mieszkańców naszego miasta.
Seniorów nie zabrakło na uroczystościach 11 listopada - uczestniczyliśmy we Mszy św., byliśmy na wspólnym śpiewaniu hymnu a nasi przedstawiciele złożyli kwiaty poległym za wolność ojczyzny.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wykład 

W dniu 06.11.2018r. odbył się wykład historyk sztuki Pani Izabelii Lewoczewicz na temat "Aranżacji wnętrz wczoraj i dziś" podczas, którego zaprezentowane zostały piękne i funkcjonalne wnętrza.

Teatr Wielki

W dniu 04.11.2018r. odbył się wyjazd do Teatru Wielkiego w Warszawie na operę "Straszny Dwór".

Zapraszamy do zapoznania się z Planem wykładów i spotkań integracyjnych na I semestr roku akademickiego 2018/2019 

w zakładce Forum Działalności - Wykłady. 

Niepodległa do hymnu!

W dniu 11.10.2018r. na serockim rynku nagrywany był spot promujący akcję "Niepodległa do hymnu!", w którym braliśmy również udział.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Spartakiada Seniorów Powiatu Legionowskiego

Reprezentacja Serockiej Akademii Seniora wzięła udział w I Spartakiadzie Seniorów Powiatu Legionowskiego, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”. Zawody odbyły się 10 października br. w Hali Arena w Legionowie.

Po ceremonii otwarcia Spartakiady z udziałem władz miasta i krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się rozgrywki. Seroccy seniorzy wystartowali we wszystkich konkurencjach: tenis stołowy rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza, slalom sprawnościowy, slalom rowerowy, kręcenie kołem hula hop, dwa ognie i przeciąganie liny. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli zdobywając punktowane miejsca. W startach indywidualnych najlepsi wyróżniła się nasza zawodniczka Elżbieta Wilczyńska, która wywalczyła I miejsce w rzucie piłką lekarską, II miejsce w tenisie stołowym, II miejsce w rzucie do kosza oraz II miejsce w slalomie. Inni zawodnicy również byli bardzo dobrzy: kolega Czesław Dąbrowski zdobył I miejsce w rzutach piłką do kosza, Czesław Wroniak był na III pozycji w slalomie rowerowym.

Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja hula hop, w której dzielnie walczyła nasza zawodniczka Danuta Korbuszewska z dwiema konkurentami z Legionowa. Panie były tak doskonałe, że sędzia ze względów czasowych przerwał konkurencję. O kolejności miejsc w tej konkurencji zadecydowano w drodze losowania. Niestety serocka zawodniczka nie miała szczęścia  i musiała zadowolić się trzecią lokatą.

W konkurencjach zespołowych seroccy zawodnicy zdobyli II miejsce w grze w dwa ognie oraz II miejsce w przeciąganiu liny.

W przerwach między rozgrywkami posilaliśmy się grochówką, ciastkami oraz napojami  przygotowanymi przez organizatorów.

Na zakończenie zawodów nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach. Wszyscy uczestnicy spartakiady otrzymali pamiątkowe medale. W uroczystości zamknięcia zawodów i wręczenia pucharów brali udział: starosta powiatu legionowskiego Robert Wróbel, wicestarosta Jerzy Zaborowski i członek zarządu Michał Kobrzyński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wykład

W dniu 09.10.2018r. odbył się wykład Zaginione dwory i pałace powiatu legionowskiego, który przeprowadził dr Artur Bojarski.

Przed wykładem nasza koleżanka Basia zaprezentowała swoje rękodzieła w postaci haftowanych obrazów. Mogłyśmy podziwiać jej zdolności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. 

Dzień Seniora

W dniu 6 listopada odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Licznie przybyłych seniorów przywitali gospodarze spotkania, którzy złożyli życzenia i wręczyli kwiaty przedstawicielom seniorów. Burmistrz Sylwester Sokolnicki podziękował seniorom za różnorodne inicjatywy, aktywność i zaangażowanie społeczne.

Wiceburmistrz Józef Zając opowiedział o programie Ogólnopolskiej Karty Seniora, do którego przystąpiła Gmina Serock. Karta seniora umożliwia korzystanie ze zniżek w całym kraju oraz na terenie naszej gminy w sklepach i innych instytucjach, które przystąpiły do tego programu.

W dalszej części uroczystości głos zabrała prezes Serockiej Akademii Seniora Mirosława Sujkowska, która mówiła o potrzebie działań na rzecz poprawy jakości życia seniorów, podkreślając aktywną rolę organizacji seniorskich oraz dobrą współpracę w tym zakresie z władzami miasta i gminy. W imieniu wszystkich organizacji senioralnych prezes podziękowała Burmistrzowi Sylwestrowi Sokolnickiemu za lata pracy i zaangażowanie w dobro miasta i gminy oraz wrażliwość i zrozumienie spraw ludzi starszych. Delegacja seniorów reprezentująca Serocką Akademię Seniorów, Klub Aktywnego Seniora oraz Radę Seniorów wręczyła kwiaty Panu Burmistrzowi. Podziękowania i kwiaty otrzymał także dla Pan Józef Zając, który kończy pracę na stanowisku wiceburmistrza.

W części artystycznej seniorzy obejrzeli spektakl teatralny „Kobieta pryncypialna” w wykonaniu Teatru Seniora działający przy CKiCz. Przedstawienie bardzo się podobało publiczności.

Następnie soliści „Vocal studio” Anny Osmakowicz  zabrali nas w sentymentalną muzyczna podróż wykonując znane i lubiane piosenki.

Spotkanie zakończył ciepły poczęstunek. Było uroczyście a jednocześnie ciepło i rodzinnie. Dziękujemy za zorganizowanie tak pięknej uroczystości.

Nauka hymnu SAS

W dniu 04.10.2018r. rozpoczęliśmy naukę hymnu SAS "Hymn serockich seniorów", autorstwa  Lucyny Dąbrowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wykład

W dniu 02.10.2018r. odbył się wykład Mali bohaterowie. Orlęta lwowskie w kulturze polskiej, który przeprowadził mgr Adam Raszewski.

Białowieża, Drohiczyn, Święta Góra Grabarka

W dniach 27-28 września byliśmy na wycieczce w Drohiczynie, Białowieży, Mielniku, Hajnówce oraz na Świętej Górze Grabarce.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Drohiczyna niewielkiego miasta w powiecie siemiatyckim nazywanym historyczną stolicą Podlasia, miejsce niezwykłe i pełne uroku. Weszliśmy na Górę Zamkową, która jest punktem widokowym na niezwykle malowniczą dolinę rzeki Bug, zwiedzaliśmy Katedrę Trójcy Przenajświętszej, Muzeum, w którym podziwialiśmy wystawę zabytkowych motocykli gdzie najstarsze eksponaty pochodzą z początku XX wieku. Następnie udaliśmy się do miejscowości Mielnik by zobaczyć kopalnię kredy oraz Górę Zamkową i ruiny gotyckiego kościoła Świętej Trójcy. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Święta Góra Grabarka najważniejsze miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce.  Zobaczyliśmy wnętrze głównej cerkwi klasztornej Przemienienia Pańskiego oraz krzyże usytuowane wokół cerkwi wśród wysokich sosen, przynoszone co roku przez pielgrzymów zmierzających na obchody święta Przemienienia Pańskiego.

W drugim dniu naszej wycieczki zwiedzaliśmy Białowieżę położonej w powiecie hajnowskim nad rzeką Narewka. Spacerowaliśmy po Parku Pałacowym, zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie na ekspozycji stałej prezentowane są najbardziej charakterystyczne dla Puszczy zbiorowiska leśne, procesy ekologiczne i zjawiska przyrodnicze oraz sposoby historycznego użytkowania Puszczy na przestrzeni wieków. Mogliśmy podziwiać piękną Cerkwie św. Mikołaja Cudotwórcy z ikonostasem z kolorowej majoliki - jedynym tego typu zabytkiem w Polsce. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Białowieski Park Narodowy a tam Rezerwat Pokazowy Żubrów. W tym miejscu mogliśmy zobaczyć na żywo  oprócz żubrów: żubronie, koniki polskie typu tarpana, rysia, wilka, jelenia oraz łanie, sarny, dziki. Na sam koniec naszego wyjazdu udaliśmy się do Hajnówki, położonej na Równinie Bielskiej, nazwaną "bramą do Puszczy Białowieskiej".  Naszym celem do zobaczenia był Sobór Świętej Trójcy - prawosławna cerkiew parafialna. Zobaczyliśmy przepiękne i bardzo malownicze wnętrze cerkwi, w której każdego roku  odbywają się dni muzyki cerkiewnej chórów nie tylko z Polski ale również z zagranicy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. 

Żegnamy Tereskę

Zmarła nasz koleżanka Teresa Fiodorczuk. Była w społeczności Serockiej Akademii Seniora przez kilka ostatnich lat swojego życia. Starała się do końca żyć aktywnie, być wśród ludzi. Pamiętamy Tereskę uśmiechniętą z różnych spotkań, wykładów, gimnastyki i tańców. Była najbardziej lubianą osobą wśród nas, naszą perełką - jak mówią koleżanki. Była pełna uroku i kobiecego wdzięku nawet w późnych latach swojego życia. Miała w sobie wiele ciepła i empatii, była szlachetnym, dobrym człowiekiem o wielkim sercu. Była osobą z artystyczną duszą, wrażliwą na piękno tego świata, który ją zadziwiał i zachwycał, czemu dawała wyraz w swoich obrazach. Swoimi obrazami obdarowała wielu z nas. Zostawiła piękne i trwałe ślady na tej ziemi i w naszych sercach.

Pożegnamy Tereskę na uroczystości pogrzebowej w dniu 28 września o godz. 15.00 w Kościele Najświętszej Maryi Panny w Serocku.

KRÓLEWSKI KRAKÓW, WIELICZKA I ŁAGIEWNIKI

W dniach 12-14 września byliśmy na wycieczce w Krakowie, Wieliczce i Łagiewnikach.
Zwiedzanie Krakowa rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego: byliśmy w Katedrze z grobami królewskimi i grobami świętych, zwiedziliśmy z Komnaty Królewskie, kościół oo. Paulinów na Skałce z kryptą zasłużonych. Spacerowaliśmy klimatycznym uliczkami krakowskiego Kazimierza, dawnej dzielnicy żydowskiej.
Nie mogło też zabraknąć wizyty przed „oknem papieskim” na ulicy Franciszkańskiej 3 i modlitwy w kościele oo. Franciszkanów. Urzekł nas niepowtarzalny urok malowniczego Rynku Głównego, z Kościołem Mariackim, Wieżą Ratuszową, Sukiennicami, pomnikiem A. Mickiewicza oraz z zabytkowymi kamieniczkami wokół Rynku. Spędziliśmy tam więcej czasu podziwiając historyczną zabudowę i słuchając hejnału z Wieży Mariackiej. W Sukiennicach obejrzeliśmy piękna wystawę malarstwa polskiego.
W drugim dniu zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Przeszliśmy z przewodnikiem 3 km trasą turystyczną, która prowadziła przez najpiękniejsze komory wielickiej kopalni, drewniane i solne kaplice, w tym najpiękniejszą kaplicę św. Kingi oraz ciche i tajemnicze jeziora solankowe. Słone, wolne do bakterii i alergenów powietrze sprawiło, że pomimo długiego spaceru nie odczuliśmy zmęczenia.                                  W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się do Łagiewnik - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, miejsca kultu związanego ze św. Siostrą Faustyną. Byliśmy w starej części klasztoru miejscu spoczynku relikwii św. Siostry Faustyny oraz zwiedziliśmy współczesną Bazylikę konsekrowaną przez Jana Pawła II. Odwiedziliśmy też wybudowane w pobliżu Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

SENIORZY Z DZIERŻONIOWA W SEROCKU

 W dniach 7-10 września gościliśmy w Serocku grupę seniorów z Dzierżoniowa z rewizytą. W maju delegacja serockich seniorów była z Dzierżoniowie. Pierwszego dnia goście spotkali się z przedstawicielami serockich organizacji senioralnych na grillu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy wspólnym śpiewie.

W drugim dniu wizyty goście zwiedzali Warszawę - Muzeum Historii Warszawy, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza i spacerowali po starówce a wieczorem zostali zaproszeni na koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Wojciecha Badowskiego i Magdaleny Tunkiewicz, organizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Lokalna Powiatu Legionowskiego.

W niedzielę seniorzy z Dzierżoniowa wzięli udział w Święcie Darów Ziemi w Woli Kiełpińskiej. Po uroczystości w kościele goście wzięli udział w festynie dożynkowym, wysłuchali koncertu chóru, obejrzeli występ Halinki Młynkowej i odwiedzili liczne stoiska.  Po południu,  przy pięknej pogodzie, goście razem z liczną grupą serockich seniorów pływali statkiem i podziwiali panoramę miasta. Na zakończenie wizyty nasi seniorzy zaprosili gości z Dzierżoniowa na herbatę i ciasto do Klubu Aktywności Społecznej. Wymienialiśmy doświadczenia, toczyły się miłe rozmowy, czas minął bardzo szybko i trudno było się rozstać.

Ostatniego dnia seniorzy Dzierżoniowa byli na spotkaniu w Ratuszu z Panem Józefem Zającem, Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Serock na podsumowaniu wizyty. Seniorzy z obu miast wyrazili wolę kontynuowania współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

NARODOWE CZYTANIE

W dniu 7 września 2018r. na serockim rynku braliśmy udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku odczytywano fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Nasz koleżanka Krystyna brała udział w Narodowym Czytaniu i ze sceny odczytała fragment "Przedwiośnia".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. 

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW SEROCKIEJ AKADEMII SENIORA

W dniu 4 września 2018r. w Klubie Aktywności Społecznej odbyło się Walne Zebranie sprawozdawczo wyborcze Członków Serockiej Akademii Seniora. Zakończyła się pierwsza 3-letnia kadencja władz stowarzyszenia. Miłą niespodzianką dla seniorów był udział w zebraniu gości: Pana Józefa Zająca Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Serock oraz Pana Artura Borkowskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Serocku.

Wprowadzeniem do sprawozdania Zarządu była krótka prezentacja z działalności Serockiej Akademii Seniora. Sprawozdanie Zarządu za okres od lipca 2015 do lipca 2018 przedstawiła Prezes Pani Mirosława Sujkowska. Komisja Rewizyjna przedstawiła wynik kontroli za ostatnie półrocze oraz pozytywnie oceniła pracę Zarządu. Zebrani przyjęli sprawozdanie i udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Zgromadzeni Członkowie SAS wybrali nowy Zarząd w składzie:

Prezes Zarządu - Mirosława Sujkowska

Wiceprezes - Teresa Dąbrowska

Skarbnik - Danuta Kolbuszewska

Sekretarz - Lila Dąbrowska

Członek Zarządu - Krystyna Jankowska

oraz Komisję Rewizyjną w składzie:

Przewodnicząca - Małgorzata Bońkowska

Członek - Elżbieta Osińska

Członek - Stanisława Wroniak

Następnie głos zabrał Burmistrz Pan Józef Zając, który w swym wystąpieniu pozytywnie ocenił działalność stowarzyszenia, podkreślając, że jest to największe stowarzyszenie na terenie gminy, bardzo dobrze funkcjonujące i wzorowo rozliczające się ze środków publicznych. Burmistrz podziękował Zarządowi i Komisji Rewizyjnej za dotychczasową pracę i pogratulował wyboru na następną kadencję.

W imieniu Rady Miasta w Serocku oraz władz Powiatu Legionowskiego podziękowania złożył Pan Artur Borkowski, który życzył dalszej owocnej pracy na rzecz seniorów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Miodobranie w Wykrocie koło Myszyńca

W dniu 26 sierpnia 2018r. uczestniczyliśmy w 41 Miodobraniu Kurpiowskim. Święto miodów odbywa się co roku w sierpniu na terenie Kurpiowskiej Krainy położonej w sercu Kurpiowszczyzny w malowniczej scenerii lasów i łąk nad zalewem Wykrot. Miodobranie Kurpiowskie rozpoczęło się Mszą Św. w Bazylice Myszynieckiej z elementami gwary kurpiowskiej oraz przepiękna oprawą muzyczną. Następnie udaliśmy się do miejscowości Wykrot do Kurpiowskiej Krainy, gdzie w plenerze odbywały się występy w amfiteatrze folklorystycznych zespołów kurpiowskich oraz innych artystów. Na licznych stoiskach z modami oraz innymi wyrobami regionalnymi każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Choć pogoda była kapryśna tego dnia to i tak spędziliśmy miło czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Koncert "Na chwałę Niepodległej"

W dniu 25.08.2018r. uczestniczyliśmy w koncercie "Na chwalę Niepodległej" na serockim rynku w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się zatańczonym Polonezem w wykonaniu m.in. mieszkańców i sympatyków gminy Serock. Następnie obejrzeliśmy krótki spot, w którym również nasze koleżanki z SAS opowiadały czym dla nich jest niepodległość. Piosenki wojenne i patriotyczne były wykonywane przez chór Cantores Adalberti oraz Panią Annę Osmakowicz oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Grill integracyjny

W dniu 06.07.2018r. odbyła się w ośrodku Geovita w Jadwisinie grill integracyjny na zakończenie roku akademickiego 2017/2018.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Serocka Akademia Seniora aktywnie włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości realizując projekty „Seniorzy w hołdzie Niepodległej. Poznajemy historię i czcimy 100-lecie odzyskania niepodległości”. 

W dniu 26.06.2018r. odbył się wyjazd edukacyjny do Ossowa na pole Bitwy Warszawskiej w 1920r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

W dniu 28.06.2018r. seniorzy uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Na realizację tego zadania stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Zarządu Powiatu Legionowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wycieczka na Białoruś

W dniach 17-22.06.2018r. seniorzy uczestniczyli w wycieczce na Białoruś.  W programie między innymi zwiedzaliśmy Grodna, Nowogródek, Nieśwież, Mir, Mińsk, Słuck, Kosów Poleski, Brześć, Skoki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Stadion Narodowy i Łazienki Królewskie

W sobotę 9 czerwca 2018r. odbył się wyjazd do Warszawy. Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, monumentalną budowlę, na którym odbywają się największe mecze, różne wydarzenia sportowe oraz kulturalne. Byliśmy również na spacerze w Łazienkach Królewskich, które są szczególnie piękne o tej porze roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wykład

W dniu 22.05.2018r. odbył się wykład „Majówka we Lwowie”, który poprowadził podróżnika Pana Andrzeja Pasławskiego.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy

Członkowie SAS uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez fizjoterapeutkę Panią Emilię Zielińską, na których wykonują ćwiczenia dna miednicy oraz omawiają problemy związane z nietrzymaniem moczu. Jakże ważny to temat w dzisiejszych czasach nie tylko dla seniorów.

Seniorzy na sportowej majówce w Nasielsku

W dniu 18.05.2018r. Członkowie Serockiej Akademii Seniora wzięli udział w Majówce Sportowo-Rekreacyjnej Seniora „na wesoło” zorganizowanej przez Fundację „Bądźmy Razem” oraz Nasielsku Uniwersytet Trzeciego Wieku. W majówce uczestniczyli również seniorzy z Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Po powitaniu i aerobiku na rozgrzewkę odbył się turniej piłkarski „w dwa ognie”. Drużyna Serockiej Akademii Seniora w składzie mieszanym: mężczyźni, kobiety pokonała seniorów z Legionowa oraz drużynę gospodarzy znacząca przewaga punktów. Pierwsze zwycięstwo zachęciło naszych seniorów do dalszych zmagań. W przeciąganiu liny Serocka drużyna zdobyła II miejsce ustępując gospodarzom. W czasie rozgrywek zawodników zagrzewał do walki doping całej serockiej drużyny.

Odnieśliśmy również sukcesy w startach indywidualnych. W rzucie piłką lekarską kobiety zdobyły I i II miejsce, mężczyźni I miejsce. Nasza koleżanka zdobyła pierwsze miejsce wygrywając turniej hula hop. Zajęliśmy II miejsce w slalomie kobiet. Mimo, że to była majówka „na wesoło” i najważniejszy był udział - reprezentacja serockich seniorów wypadła bardzo dobrze:

1) I miejsce w grze „Dwa Ognie” kobiet i mężczyzn

2) I miejsce w kręceniu hula hop zajęła Pani Danuta Korbuszewska

3) I miejsce w rzucie piłką lekarską kobiet zajęła Pani Elżbieta Dzielnicka natomiast II miejsce Pani Krystyna Jankowska

4) I miejsce w rzucie piłką lekarską mężczyzn zajął Pan Czesław Wroniak

5) III miejsce w rzucie piłką do kosza kobiet zajęła Pani Lucyna Sokołowska

6) II miejsce w rzucie piłką do kosza mężczyzn zajął Pan Czesław Wroniak natomiast III miejsce Pan Tadeusz Mazur

7) II miejsce w przeciąganiu liny

8) II miejsce w biegu z przeszkodami zajęła Pani Stanisława Kopacz

W przerwie między rozgrywkami posilaliśmy się grochówką i ciastami przygotowanymi przez organizatorów.

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczystość wręczenia pucharów, dyplomów i nagród, w której uczestniczyli: Starosta Nowodworski Pani Magdalena Biernacka, Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski oraz Prezes Fundacji „Bądźmy Razem” Pani Teresa Skrzynecka. Seroccy seniorzy podziękowali organizatorom wręczając kosz słodyczy.

Wszystkim Członkom SAS gratulujemy sukcesów i dziękujemy za aktywny udział w Majówce Sportowo-Rekreacyjnej Seniora „Na wesoło” w Nasielsku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wykład

W dniu 15.05.2018r. odbył się wykład Portugalia - kraj wina, kawy, tęsknoty i fado, który prowadziła Pani dr Joanna Popielska-Grzybowska.

Wykład

W dniu 08.05.2018r. odbył się wykład Psychospołeczny wymiar okresu późnej dorosłości prowadzony, które prowadziła psycholog Pani Patrycja Wosik-Wesołowska.

Warsztaty Psychologiczne

W dniu 08.05.2018r. odbyły się warsztaty psychologiczne, które prowadziła Pani Wanda Uszok.

Walne Zgromadzenie

W dniu 22.03.2018r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Serockiej Akademii Seniora na którym podsumowano działalność SAS za rok 2017.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Palmy Wielkanocne

W dniu 19.03.2018r. odbyło się spotkanie podczas którego członkowie SAS wykonywali własnoręcznie palmy wielkanocne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. 

Dzień Kobiet

W dniu 08.03.2018r. odbyło się spotkanie SAS z okazji Dnia Kobiet.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Program

Serockiej Akademii Seniora

* 06.03.2018r. Spotkanie integracyjne

* 13.03.2018r. Jerozolima - miasto jednego Boga dr Magdalena Tarnowska

* 20.03.2018r. Nietrzymanie moczu, metody leczenia i profilaktyka mgr Emilia Zielińska

* 10.04.2018r. Wiem, co podpisuję Eksperci z Urzędu Komunikacji Elektronicznej

* 24.04.2018r. Wpływ wybranych toksyn na nasze zdrowie dr Maria Furmańska

* 08.05.2018r. Psychospołeczny wymiar okresu późnej dorosłości psycholog Patrycja Wosik Wesołowska

* 15.05.2018r. Portugalia - kraj wina, kawy, tęsknoty i fado dr Joanna Popielska Grzybowska

* 22.05.2018r. Majówka we Lwowie podróżnik Andrzej Pasłwski

*05.06.2018r. Zaginione pałace powiatu legionowskiego dr Artur Bojarski

* Zakończenie roku - grill integracyjny

Tłusty Czwartek 

W dniu 08.02.2018r. odbyła się zabawa ostatkowa w Ośrodku Geovita w Jadwisinie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wyjazd do Wilanowa

W dniu 02.02.2018r. odbył się wyjazd do Warszawy - zwiedzanie Pałacu oraz Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. 

Spotkanie integracyjne

W dniu 02.01.2018r. odbyło się spotkanie integracyjne członków Serockiej Akademii Seniora w Klubie Aktywności Społecznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Program

Serockiej Akademii Seniora

Luty 2018

2 luty godz. 12.00 wyjazd do Wilanowa zwiedzanie Pałacu, Królewskiego Ogrodu Światła. Wyjazd z ul. Nasielskiej.

6 luty godz. 9.30 Warsztaty psychologiczne - prowadzi Wanda Uszok.

6 luty godz. 17.00 wykład Śladami sławnych Polaków na Białorusi - prowadzi przewodnik PTTK. Szczególnie zapraszamy osoby, które zapisały się na wycieczkę na Białoruś w celu pobrania i wypełnienia dokumentów.

8 luty godz. 17.00 wieczorek taneczny w Geovicie.

16 luty godz. 17.30 wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na sztukę Lepiej już było. Wyjazd z ul. Nasielskiej.

17 luty godz. 17.45 wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na sztukę Lepiej już było. Wyjazd z ul. Nasielskiej.

20 luty godz. 9.30 warsztaty psychologiczne - prowadzi Wanda Uszok.

20 luty godz. 18.00 wykład Włodzimierza Musiała Fenomen dziedzictwa kulturowego Indii.

27 luty godz. wykład Lucyny Dąbrowskiej O muzyce klasycznej, jej strukturze i wartościach.

Gimnastyka w poniedziałki, środy i piątki dla 2 grup o godz. 8.10 oraz 10.10. Prowadzi Kinga Frąckiewicz.

Zajęcia taneczne w czwartki o godz. 14.45. Prowadzi trener tańca Marta Kubizna.

U W A G A  !!!   Zmiana rachunku bankowego

Z dniem 18 sierpnia 2017 r. nastąpiła zmiana rachunku bankowego stowarzyszenia. Serocka Akademia Seniora obecnie posiada rachunek w Banku Spółdzielczym             w Legionowie nr rachunku 19 8013 0006 2007 0018 9284 0001.
Opłaty na w/w nr rachunek można wnosić przez internet lub gotówką w filii tego banku w Serocku znajdującej się w Rynku (od wpłat gotówkowych jest pobierana prowizja).